TKK TOLMIN V ŽIREH DO TRETJE ZMAGE V SEZONI

V 4. krogu prvenstva je TKK Tolmin iz težkega gostovanja v Žireh prinesel vse 3 točke. Tolminci so slavili s 4:2, potem ko je bilo ob polčasu 1:1.

Potem ko je Grega Debenjak ob predložku s strani v 13. minuti povedel rdeče-črne v vodstvo se je zdelo, da je TKK Tolmin na dobri poti k trem točkam. Vendar pa je po napaki v obrambnih vrstah tekma šla v napačno smer in Žirovci so že 6 minut po prejetem zadetku izid poravnali. Tolminci so si kasneje sicer ustvarili več priložnosti od domačih, žoga pa ni hotela v mrežo. Vztrajni Žirovci na čelu z bratoma Frelih so v 56. minuti po neuspeli ofsajd zanki uspeli priti do enajstmetrovke in povesti z 2:1. Tolmin je zatem vse stavil v napad in kmalu je po prekršku nad Maticom Peršetom prišlo do izključitve zadnjega moža Žirovcev Krištofa Orešnika. Pobudo in igralca več so TKK-jevci vnovčili v 75. minuti ob ponovnem zadetku Debenjaka, ki je žogo s prsmi z bližine potisnil v mrežo. Nato je v 80. minuti sledila še enajstmetrovka za Tolmince po prekršku nad Goranom Trivnunovićem. Zanesljiv strelec je bil Bine Kavčič. Zmago rdeče-črnih je potrdil Tine Kravanja, ki je ob prostem strelu presenetil slabo postavljenega domačega vratarja.