TKK TOLMIN PORAŽEN V DVOBOJU S KOPROM

V derbiju 3. kroga prvenstva 3. SNL – zahod se je dvoboj med TKK Tolminom in FC Koprom na Logu končal z rezultatom 0:2 (0:1).

Tolminci so pogumno začeli dvoboj s Koprčani in se z njimi podali v odprt boj. Priložnosti za zadetek je bilo na obeh straneh od začetka srečanja bolj malo, so pa Koprčani v 23. minuti uspeli povesti po prodoru in zaključku Ajkića. Do konca polčasa bi domači lahko izenačili, vendar sta predvsem Kos in Sokanović zamudila lepi priložnosti.

V drugem delu igre je po nespametnem prekršku Kumra v kazenskem prostoru Koper takoj pobegnil na 2:0 in takrat je bilo jasno, da bodo Tolminci v tej tekmi težko iztržili več od poraza. Kljub terenski premoči do konca tekme, so se Koprčani uspešno branili ter bili nevarni v nasprotnih napadih.

Treba je omeniti še to, da tekmi ni bil dorasel glavni sodnik Begić, ki od prvega piska dalje ni dopustil moške igre, pokazal je preveč kartonov ter tudi izključil Zornika pri Tolminu in Bašo pri Kopru.

3. SNL zahod: Koper suvereno čez Tolmin, tradicionalni derbi Primorju