PO 11M V ZADNJI MINUTI SAMO TOČKA PROTI SVOBODI

V derbiju zgornjega dela lestvice med TKK Tolminom in Svobodo smo pričakovali izenačeno tekmo, saj je kluba na lestvici ločila le ena točka, vendar pa stanje na igrišču ni bilo enakovredno. Tolminci so predvsem v prvem polčasu povsem nadigrali goste, in si poleg vodstva z 1:0 pripravili še več lepih priložnosti, vratnico je v 26. minuti zadel Močnik, malo zatem prečko še Kolman, v 32. minuti pa je premoč rdeče-črnih kronal Rutar.

V drugem polčasu smo videlo nekoliko bolj enakovredno predstavo, še vedno pa so več od igre imeli Tolminci, ki so si spet pripravili nekaj lepih priložnosti, medtem ko gostje niso resno ogrozili domačega vratarja Mavriča. Ko je že kazalo na rutinsko zmago domačih, pa je prišla nesrečna 90. minuta tekme. Mavrič je v kazenskem prostoru podrl gostujočega napadalca, o temu ali je bila to enajstmetrovka, prekršek nad Mavričem, ali pa celo nič od tega, si pa mnenje ustvarite sami. Za goste je enajstmetrovko uspešno izvedel Hudin, in tako postavil končni izzid. Glede na stanje na igrišču lahko mirno rečemo, da smo izgubili 2 točki.

TKK Tolmin 1:1 Svoboda Ljubljana (17.9.2022) – YouTube