OD DOBLJENE TEKME DO REMIJA

V tekmi med TKK Tolminom in Ilirijo smo videli dramatičen razplet, ki je prinesel rezultat 2:2 in delitev točk.

Tolminci so dobro šli v tekmo, ki v začetku ni ponudila priložnosti na eni ali drugi strani. Tine Kravanja je dosegel fantastičen zadetek iz voleja v 29. minuti in rdeče-črne popeljal v vodstvo. Ko je le 4 minute zatem sledil drugi rumeni karton in s tem izključitev Gašperja Trdana, je kazalo, da je Tolmin na poti do zmage.

Po napadalnem začetku 2. polčasa in prekršku za 11-metrovko nad Maticom Peršetom je domačim kazalo še bolje. Gregor Kos je zanesljivo povedel TKK-jevce do 2:0. Sledile so minute, ko se je igralo v obe smeri in ni nič kazalo, da bi lahko prišlo do preobrata. Nato pa izjemno lep strel Lana Žiberta iz roba kazenskega prostora v 76. minuti in znižanje izida na 2:1. Ilirijani so dobili krila in po napaki v domači obrambi v 80. minuti prišli do izenačenja. Strelec je bil Lan Piskule. Do konca tekme so oboji poskušali priti do zmage, ostalo pa je pri delitvi točk in izidu 2:2.

V naslednjem krogu TKK Tolmin odhaja na gostovanje k lokalnemu rivalu iz Mirna.