KLJUB PREPRIČLJIVI ZMAGI, TKK TOLMIN V DRUGEM DELU LESTVICE

TKK Tolmin je v zadnjem krogu prvega dela prvenstva svoje delo opravil z odliko in v Ljubljani proti NK Svoboda slavil s 5:2. Zmaga pa vseeno ni bila dovolj za uvrstitev med najboljših 7 ekip v ligi. Tolminci  bodo zadnjih 6 tekem sezone odigrali proti nižje uvrščenim ekipam tretjeligaške lestvice in poskušali zadržati 8. mesto, ki ga zasedajo tudi trenutno. Višje v nobenem primeru letos ne morejo več.

Tekmo proti Svobodi so Tolminci odprli zelo dobro in po prodoru Matica Peršeta, je sodnik upravičeno dosodil 11-metrovko. Zanesljiv izvajalec je bil Bine Kavčič. Na 2:0 je po strelu z roba kazenskega prostora povišal Goran Trivunović. Domači so pred polčasom znižali na 1:2. V 56. in 58. minuti je iz podobnih položajev dvakrat zadel Grega Debenjak in povedel TKK Tolmin v vodstvo 4:1. Tekma je bila praktično odločena. Za domače je lep zadetek do konca tekme dosegel še Matej Žagar, za naše fante pa agilni Matic Perše.