ZMAGA V POKALU PROTI ŠAMPIONU CELJE

V prvem krogu Pokala Slovenije so se Tolminci na Brajdi pomerili s tretjeligašem iz Celja – Šampionom Celje. Tekma se je za domačine začela izvrstno, saj je že v tretji minuti po lepem prodoru za 1:0 svoj krstni zadetek v rdeče-črnem dresu dosegel Sebastian Lesjak. V 27. minuti je po podaji Tineta Kravanje z glavo na 2:0 povišal Dani Perše. Kljub temu, da sta si obe ekipi priigrali še nekaj priložnosti, in so gostje zadeli tudi prečko, je rezultat do konca polčasa ostal nespremenjen.

Po lepem vodstvu ob polčasu je kazalo na zanesljivo zmago domačih, vendar pa so gostje silovito začeli drugi polčas, in z zadetkoma v 54. in 60. minuti izid izenačili. Na drugi strani je z izjemnim udarcem prečko stresel tudi Lesjak. Ko je že vse kazalo na podaljške, pa je v 93. minuti za zmago Tolmina s 3:2 zadel še drugi novinec Grega Debenjak.

Naj še omenimo, da se je TKK Tolminu kot edinemu tretjeligašu uspelo uvrstiti v drugi krog pokalnega tekmovanja.