TOČKA NA TEKMI PROTI ILIRIJI

Prva domača prvenstvena tekma je Tolmincem prinesla točko proti Iliriji.

Končni izkupiček so nogometaši in navijači pospremili z mešanimi občutki. V prvem polčasu so bili boljši gostje iz Ljubljane, katere je v vodstvo v 26. minuti povedel Tavčar. Gostje so si v priigrali še nekaj priložnosti, zahvaljujoč dobrim posredovanjem vratarja Mavriča, pa je izid do polčasa ostal nespremenjen.

V drugi polčas so domači krenili bolj hrabro, kljub temu pa ni manjkalo veliko, da bi Ilirija povedla z 2:0, saj je izvrsten strel gostujočega nogometaša ustavila vratnica. Na drugi strani je sledil obetaven prodor Kucalovića, ki ga je branilec Ilirije v kazenskem prostoru podrl s hrbta, na začudenje in jezo domačih, pa je sodnikova piščalka ostala nema. Od tega trenutka do konca tekme smo spremljali samo še enosmerni nogomet. Gostje so občutno padli v igri, Tolminci pa so si pripravljali priložnost za priložnostjo. Eno izmed njih je v 70. minuti izkoristil Kos, in izenačil na 1:1. Malo kasneje je Perše že premagal gostujočega vratarja, vendar je branilec Ilirije žogo izbil iz golove črte. Lepe priložnosti so do konca tekme zapravili še Debenjak, Perše in Kucalović, tako da se je tekma končala z remijem.